Květen 2010

Modelky 143./P365

30. května 2010 v 18:50 Projekt 365
     Už sjsem včera psala, že jsem v Benešově dětem a Radkovi nakoupila nějaké věci. Natálce tričko a 3/4 kalhoty, Rozince pumpky, Radkovi 3/4 kalhoty asi troje. A pak jsem ještě odpoledne v Palladiu přikoupila Majovi tílko a 3/4 kalhoty a "bejsbolku" a Radkovi tílko. Tak jsem je do toho dneska všechny nahnala a děti musely pózovat, což ji vůbec nevadilo.


děti


a ještě jedna poznámka, abych věděla.
Dneska jsme letos prvně grilovali.


Baron Prášil 142./P365

30. května 2010 v 18:45 Projekt 365
     Dnešní den byl docela náročný. Ráno jsem jela do Benešova ke kadeřnici, kam jsem se stále nějak nemohla dokopat a když už jsem se dokopala, že zavolám, tak zase ona měla plno, takže to vyšlo až na dnešní den.
     Pak jsem ještě v Benešově koupila dětem a Radkovi pár věcí na léto a Natálce lístky na Michala Nesvatbu, na červen do letňáku do Vlašimi. Pan narychlo domů, dopřipravit potřebné. Dřívější oběd, uložení dětí a dopřipravení věcí pro tetu Hanku, která nám odpoledne hlídala děti. A já s Radkem jsme v poklidu a hlavně bez dětí jeli volit a pak do Prahy.
     Bydlíme v malinké vesničce, ale co mě hodně potěšilo bylo to, že jsem šla volit jako poslední z naší vesnice. Nemyslím z celé Obce, kam spadáme, ale z naše vesnice měla opravdu 100% účast u voleb a to mě těší.  Nikdy jsem nechápala voliče, když říkali, že nejsou rozhodnutí, koho budou volit, ale letos jsem na tom byla naprosto stejně. Ještě v pátek jsem měla tři favority, ty jsem sama zredukovala na dva favority, ale dál jsem fakt nevěděla kudy kam. Tak jsem si zavolala všechny děti a postupně každému dala ze dvou vybrat jeden volební lístek. Holky vybraly stejně, Majo jinak. Takže jsem dala na rozhodnutí holek a snad to bylo rozhodnutí dobré. To ukáže čas.
     A pak jsme s Radkem jeli do divadla Hybernia na muzikál Baron Prášil. Když jsem četla hned po premiéře recenze, tak byly dost negativní, ale jsem moc ráda, že jsem na to nedala a lístky koupila. Muzikál se nám moc líbil a podle reakcí lidí nejen nám.


divadlodivadlo

Terka 141./P365

30. května 2010 v 18:34
     Na parcelu proti našemu domu se nastěhovala nová sousedka. Zatím nepostavila dům, ale koupila si mobil home. Sousedka má v vnučku, která je o rok mladší než naše Natálka, takže má Naty novou "kámošku". Jsou obě stejně hezky oseklé, takže si holky rozumí.  Akorát mám pocit, že jsou si holky docela podobné, nejen vzhledem, ale i gesty, tak nevím, asi bych se Radka měla na něco podstatného zeptat .


Terka

Zlobidla 140./P365

30. května 2010 v 18:28 Projekt 365
     Venku už snad skoro měsíc den co den prší. Když ne celý den tak aspoň chvilku.  Prý za všechno může sopka, kterou skoro nikdo neumí vyslovit, ale to jí vůbec nevadí, potvoře jedný.


déšť

Což je něco hrozného, když musí být dvojky doma a ne venku. Když se jim věnuju, je to v pohodě, ale ve čtvrtek jsem musela vařit a to byla osudová chyba. Během chvilky dvojky zvládli udělat neskutečný bordel v celém obýváku.


zlobidla


zlobidla


pak si navzájem operovali hlavu, nejdřív Mareček Rozárce


zlobidla


pak Rozi Majovi


zlobidlakdyž je to přestalo bavit tak i přes mé neustálé povykování z kuchyně, ať uklízí na mě prděli a Majo radši začal vozit Rozinku v krabici s legem


zl


     Rozhodli se, že prostě uklízet nebudou a poslouchat už vůbec ne. A u Rozárky už začínám pozorovat, stejné gesta a odmlouvání, jako používá Natálka.  A dneska si opravdu oba odmlouvání užili, nakonec to dopadlo tak, že když přijel taťka tak dal oboum na zadek, ale výsledek stejně žádný.
Jestli se to počasí nezlepší, skončím asi v Bohnicíchl.

Škola P139./P365

30. května 2010 v 17:34 Projekt 365
     Tak škola nanečisto skončila o dva dny dřív, než původně měla a to snad prý z toho důvodu, že bylo hodně dětí (chodily i děti, které do školy chodit nebudou). Takže Natálka si přinesla ze školy medaili a diplom a potom i desky s úkoly, které ve škole vypracovala, udělali jim to hezky do desek a na desky nalepili fotky, jak Natálky samotné, tak všech dětí, které se zúčastnily. Takže teď už nás to bude čekat až v září, ale bohužel už to nebude nanečisto, ale skutečně. Bojim, bojim


škola

Rebarborové řezy

30. května 2010 v 17:20 Recepty
Když už jsem psala o rebarboře, tak musí vložit i recept na rebarborové řezy, který mám od jedné své virtuální přítelkyně. Je, jak píše ona pracná, ale ta vynaložená práce se fakt vyplatí, je výborná. Tady to množství, co píšu je 1,5  násobek původného receptu, protože peču na velkém plechu v 60 cm troubě.


Potřebujeme:

1. těsto:

450 g hladké mouky
225 g moučkového cukru
150 g rostlinného tuku
3 žloutky
1,5 lžičky jedlé sody
7,5 lžíce mléka
1 vanilkový cukr
špetka soli.


Ze všech surovin udělámě těsto.

Náplň:

1 kg očištěné rebarbory
450 g cukru krystal
1,5 lžíce másla
4,5 lžíce mletých ořechů

Rebarboru rozvaříme s cukrem, pak jsem ještě lehce promixovala ponorným mixérem, pak vmícháme máslo a ořechy.

Do vymazaného a moukou vysypaného plechu dáme rozválené těsto, na to náplň z rebarbory a dáme zapéci. Peču horkovzduchem na 160 stupňů. Když je těsto zpola upečené, tak navrch dáme druhé těsto a dopečeme.

2. těsto:

9 bílků
7,5 lžíce cukru
6 žloutků
7,5 lžíce hladké mouky
3 lžíce kakaa
3 lžíce oleje
1/2 prášku do pečiva

Ušleháme sníh z bílků přidáme cukr a postupně zašleháme další suroviny.

Po vychladnutí polejeme polevou:

150 g čokolády na vaření
150 g ztuženého tuku


rebarborová buchta


Konvalinky P138./P365

30. května 2010 v 12:52 Projekt 365
     Mám moc ráda konvalinky, taky jsme jich měli na zahradě, ještě po Radkově babičce spoustu, ale jen do té doby, než jednou Radek hlídal Natálku, které v té době bylo 16 měsíců a najednou zjistil, že  konvalinky jí ... Skončili jsme v nemocnici, ale všechno dobře dopadlo ..., ale konvalinky Radek vykopal.

     Taky mám na zahradě po Radkově babičce rebarboru . A každý rok provozuji s paní H. barterový obchod. Ona si přijde pro rebarboru a mě přinese kytičku konvalinek a dětem nějakou sladkost.  A i tohle úterý to tak bylo, jsem spokojená a máme zase na rok splněno.


konvalinky

Škola nanečisto 137./P365

24. května 2010 v 14:15 Projekt 365
     Tak dneska šla Natálka na týden na zkoušku do školy. Jdou všichni předškoláčci, i ti, co nebudou do téhle školy chodit. Včera jsme připravili batoh a penál. Natálka si všechno důležitě kontrolovala - pastelky, ořezávátko, gumu, tužky ... - a bylo na ní vidět, že se konečně docela těší. Jinak ona svůj nástupo do školy bere docela flegmaticky, prostě je jí to jedno ani se netěší, ani není otrávená.
     Budou chodit do školy jen na dopoledne a odpoledne je budou paní učitelky předávat zpátky do školky. Tak jsem zvědavá s jakou se ze školy vrátí a jak bude nadšená.


Natálka

Hokej 136./P365

24. května 2010 v 14:10 Projekt 365
     O čem psát dnes jiném, než o hokeji. Dneska t. j. 23. května 2010 získal náš podceňovaný a zatracovaný tým, po "děsivém" zápasu s Ruskem, který dopadl 2:1 zlatou medaili na MS v Německu.  Obrovské pohlazení pro duši každého hokejového fandy. Jeden nekvalitní snímek z televize.


hokeja jedno malinké video, ze kterého už je vidět, jakým směrem náš Majo půjdeLůca, Zůza a Zara 135./P365

23. května 2010 v 0:07 Projekt 365
     Dnešní projekt není o fotce, ale o videu.

     Venku bylo docela hezky a tak jsme na louku do klece vyndali naše králičí holky. Menší je starší Lůca a větší je Zůza. Dáváme je ne na zahradu, aby se Zara nezbláznila, ale až za plot na louku. Ale stejně, když jim šly děti trhat trávu, která je lepší  tak Zara šla s nima a chudinky holky králičí. A to ještě potom Zara přes pletivo trhala Lůce chlupy.Ze zahrady 134./P365

23. května 2010 v 0:00 Projekt 365
     Páteční fotky jsou ze zahrady, která jakoby mávnutím kouzelného proutku během pár dnů zezelenala a rozkvetla.


Vrbky


vrbavrbaRebarbora (už musím udělat koláč, ještě jsem to nestihla)


rebarboraPrvní rozkvetlý vlčí mák


mákA konečně nám vykvetl i šeřík. Letos hodně pozdě, ani bysme nestihli vítat rudoarmějcebez

Akrobati 133./P365

22. května 2010 v 23:54 Projekt 365
     Dneska jen tři fotky mých dětí. Nevím proč si ani jedno z mých dětí nemůže hrát normálně na zemi, ale musí být někde ve vzduchu jako opice.


Nejstarší


nProstřední


RNejmladší


mHodinky 132./P365

22. května 2010 v 23:49 Projekt 365
     Tak jsem se tak probírala Natálčinými věcmi a zjistila jsem zajímavou věc.  K šestým narozeninám se patří dostat hodinky. No je to tak. Nejdřív ještě někdy v dubnu dostala Natálka hodinky od švagrové a švagra. Ještě takové dětské s jejím oblíbeným Medvídkem Pú.


hodPak dostala druhé od našich a to už takové skutečné. Holčičkovské s džínovým páskem s výšivkami. No prostě skutečné hodinky.


hoda nakonec dostala od tchýně. Takové no, Natálka říkala, že klukovské s nějakým blbým kuřetem a tchýně říkala, že až se Naty naučí hodiny, tak že koupí lepší, takže takové ...


hodMusela jsem se tomu usmívat. Prostě ke startu do školy asi patří hodinky. Když jsem nad tím přemýšlela, tak jsem si uvědomila, že já jsem taky k 6-tým narozeninám dostala svoje první skutečné hodinky, od babičky a dědy. Nádherné Čajky, které jsem občas nosila ještě na ekonomce a pak jsem je bohužel ztratila, takže mi na památku nezůstaly.

Knedlíky s uzeným masem

22. května 2010 v 23:42 Recepty
Radek byl dneska dávat krev, takže včera musel jíst lehká jídla, což není nic pro něj, tak jsem mu to dneska vynahradila.


Potřebujeme:

8 rohlíků
100 g anglické slaniny
300 g vařeného uzeného masa
2 vejce
250 g hrubé mouky
sůl
pepř
mléko


Rohlíky nakrájíma na kostičky, smícháme s na kostičky nakrájenou anglickou slaninou a nakrájeným uzeným masem a osmahneme do růžova.
Do mísy dáme kouku, vejce, mléko, osolíme, opepříme a vypracujeme těsto. Do něj potom vmícháme opečné rohlíky s masem. Zapracujeme do sebe, těsto musí být tuhé a necháme chvíli odležet. Potom děláme kuličky a vaříme 20 minut v osolené vodě. Já do vody přidávám i vývar z uzeného masa.
Po uvaření rozkrojíme, přidáme zelí a omastíme.


na zelí potřebujeme:

hlávku zelí
cibuli
sůl
kmín
ocet cukr
hladkou mouku
sádlo


Zelí nakrájíme na proužky. Dáme do hrnce, trošku podlejeme vodou. Nahoru nakrájíme cibuli, osolíme, pokmínujeme a dusíme skoro do měkka. Pak přidáme trošku sádla, necháme rozpustit a zasypeme hladkou moukou a mícháme, aby se zelí nepřichytlo. Necháme provařit. Pak dochutíme octem a cukrem.


knedlíky

Čaj 131./P365

22. května 2010 v 23:32 Projekt 365
     Nejsme moc, vlastně skoro vůbec čajová rodina. Děti čaj nepijí vůbec, jen Natálka ve školce, Radek taky ne a já vlastně jen, když jsem těhotná, nebo nemocná. Nedávno u nás byla kamarádka a přivezla mi novinku, čaj, který je ve tvaru pyramidek. Účelu moc nerozumím, mám pocit, že jsem v nějaké reklamě četla, že se líp vylouhuje, no budiž. Tak jsem si řekla, že když je to ta převratná novinka, že to teda zkusím. Uvařila jsem si hrneček, ochutnala a uvařila si čaj do kastrolu.  Přijel Radek, ochutnal a teď si každý den vaříme plný kastrol čaje a ten vypijeme. Nevím jestli je to tvarem pyramid, nebo čím, ale takhle dobrý čaj,  a ještě s mou  oblíbenou příchutí citronu, jsem fakt ještě nepila.


čaj

Vajíčka 130./P365

22. května 2010 v 23:26 Projekt 365
     Děti včera dostaly od dědy vajíčka. Takže dneska po snídani byli dvojky celý nedočkavý, aby si mohli vajíčka rozbalit. I když je fakt, že Natálce v jejich věku šlo hlavně o hračku uvnitř a čokoládu většinou nechávala. Dvojky si to umí užít oboje, jak hračku tak čokoládu. A zrovna u obou vajíček měl děda šťastnou ruku, když je vybíral, protože tyhle auta jsme ještě neměli.


Nejvíc se mi na nich líbí, jak musí mít všechno nastejno. Čokoládu v mističce, vajíčko v otvoru na pití

vajíčko


vajíčkovajíčko

Návštěva 129./P365

22. května 2010 v 23:05 Projekt 365
     V neděli jsme vyrazili k mým rodičům do B... Taťka měl narozeniny, mamka taky a taťku ještě za týden čekal svátek, tak jsme jeli přát.
     Natálka a dvojčata si hrozně ochotně a sami od sebe chodili mýt ruce do koupelny a dávali čuchat, jak jim voní ruce. Já pořád nechápala proč jsosu tak aktivní a až když jsem šla do koupelny podívat bylo mi jasno.
     Naši měli v koupelně kromě tekutého i klasické pevné mýdlo. A to naše děti vůbec neznají. Natálka maximálně, že ho má v oblečení, aby jí vonělo a dvojky vůbec. Tak si chodili hrát s mýdlem. A výsledek?


mýdlo


Ale hrozně je to bavilo.  Taková levná a nenáročná hračka.


A ještě jedna fotka z nové houpačky, kterou si naši koupili.


houpačka

Marča Ničitel 128./P365

22. května 2010 v 23:00 Projekt 365
     Mareček měl dneska opět den D. On by stále dělal všechno jako dospělý, chce se vším pomáhat, tváří se hrozně rozumně a pak to přijde a Marča ničí co se dá. Začalo to hned ráno, když vstal, šel ke skříňce, která se vyklápí, otevřel dvířka, lehnul si na ně a začal přemýšlet co si vyndá za hru. Samozřejmě dvířka vyvrátil a tak měl Radek o zábavu postaráno.
     Po obědě, když se vyspal vzal Radkův budík a hodil ho na dlažbu. A vida budík to nerozchodil a to ani když ho Radek rozebral. Prostě nefunguje.


budíka aby toho nebylo málo tak jdu večer do koupelny a koukám, že je ukousnutý kousek madla od vany. Hned mi bylo jasné kdo to byl. Tak voláme dvojčata a Majo hned, že to on ne, že to udělala Rozi. Rozi křičela, že ona ne. Radek se tedy Marečka zeptal kam to dal a Majo tak bezelstně odpověděl, že do koše.


vana

Příprava do školy 127./P365

22. května 2010 v 22:53 Projekt 365
     Poslední dobou Natálka dostala od obou babiček a ještě nevím od koho spoustu pracovních sešitů a knížek na přípravu do školy. Docela jí to chytlo a tak se snažíme každý den pár úkolů udělat. Nejsem z těch maminek, které děti nutí psát a počítat, to vůbec ne, ani třeba všechna písmena přečíst neumí, ale když jí úkoly baví, proč jí to nedopřát. Aktuálně řešíme nějaké úkoly od Večerníčka.


V pozadí kousek Natálčina rádce


práce

Stříhání 126./P365

22. května 2010 v 22:46 Projekt 365
     Ve čtvrtek jsme jeli celá rodina na nákupy do Vlašimi. Vím, že už to zase hodně dlouho neudělám vézt s sebou všechny čtyři svoje děti, jak říká moje tchýně. Je to fakt občas o nervy.
     Ale aspoň si Radek vzal Marečka a zatím co jsem s holkama jela nakoupit, tak ho vzal k holiči. Tak jsme je vysadily u kadeřnictví a než jsme stihly nakoupit, tak byli kluci zpátky. Mareček byl krásně vylepán a v ruce si nesl traktor, protože jak mi sdělil Radek byl moc statečný a zasloužil si ho. Takže ostříhání Marečka vyšlo na 60,-- za holiče + 217,-- za traktor a to se vyplatí.  Ale tentokrát prý nebrečel, asi pro ten slíbený traktor. A holky, jelikož obě chodí ke kadeřnici od mala bez problémů a rády mají smůlu. Nic nedostanou. To je ale spravedlnost.


Traktor má ještě vlek, ale ten jsme zapomněli nafotit.


kadeřnictví