Duben 2010

Dudlíková 110./P365

27. dubna 2010 v 18:04 Projekt 365
     Včera nám paní zubařka řekla, že musíme, hlavně Rozinku zbavit dudlíku a tak se Radek rozhodl, že to bude terapie šokem. Večer řekl dvojčatům, že dudlíky bere a odnáší, že je mít nemůžou, aby neměli bolavé zoubky. Dudlíky vzal a položil je na přebalovací pult v koupelně. Vysvětlovala jsem jim to, horem dolem, že by měli bolavé zoubky a že dudlíčky jsou pro miminka, a oni že už nejsou miminka, ale holčinka a klouček. Oni nadšeně přizvukovali. Nechala jsem je v postýlkách a odešla. Mareček byl viditelně unavený a usnul za chvilku, Rozárka, možná i proto, že se asi hodinku před tím prospala v autě, tak v postýlce vesele "vejskala" skoro hodinu, ale potom v pohodě usnula. V noci se 2x vzbudila a plakala, tak jsem jí vždycky probrala, dala napít vody a lechtala atd. aby se smála a ona po chvilce světu div se, fakt usnula.  Celé dopoledne o tom mluvila, jak je úžasná a šikovná, že není mimi, ale holčinka. Po obědě jsem je dala spát, a i odpoledne usnula Rozárka v pohodě. Mareček v noci neměl vůbec žádný problém. Neměl dudlík, tak spal bez něj. V noci a odpoledne se taky zadařilo. Tak jsem zvědavá a trošku se bojím, jak to bude dneska, ale snad opět v pohodě. (I když je mi to trošku líto, že už ty moje "miminečka" nemají ani dudlík a jsou tak strašně velký ).


Dudlíky, přesně jak je Radek večer na přebalovák odložil. Ještě je tak dva dny nechám, pak jim každému jeden skřipec schovám na památku a dudlíky vyhodím.


dudlíky

Zubní 109./P365

27. dubna 2010 v 17:41 Projekt 365
     Dětem bylo včera 2,5 roku a to bylo neklamné znamení, že musíme na zubní. Byli jsme objednaní na dnešek celá rodina.  Jezdíme k naší kamarádce do Příbrami a pojímáme to jako rodinný výlet.

Čekáme v čekárně:


zubni
Nejdřív šla na řadu Natálka, je to holka šikovná. Iva jí moc chválila , že má zoubky pěkné, bez kazu. Má dva nové zoubky a nahoře se jí asi 4 kývají.


zubni

Pak šel na řadu Mareček. Radek si ho bral na klín, abych mohla fotit a Ivu kontrolovat. Mareček taky všechno v pořádku.

Jéjda to je nuda


zubniA poslední z dětí přišla na řadu Rozinka. Už doma jsem jí na jednom zoubku našla bílý flíček, tak povídala mudra Iva, že je to kousek, kde jí chybí sklovina, dostali jsme nějaký gel a musíme každý večer pomazávat. Ale co je větší problém, tak Rozárka si dudlíkem páčí zoubky z horní dásně ven a má už docela, když zkousne velkou mezeru mezi zoubkama. Dudlíky mají sice jen na spaní, ale musíme zkusit odbourat.zubni


     Pak jsme přišli na řadu já s Radkem, je vidět, že jsme spolu už dlouho a že se jeden druhému přizpůsobujeme, obou nám Iva vrtala jednu osmičku a každému nám část dalšího zubu dostavovala.  A zatímco Iva dělala zuby mě a pak Radkovi, tak si  naše děti hrály se  spoustou  dárečků, které dostaly  - prstýnky, bonbonky bez cukru, malá zvířátka, razítka s dinosaury. A krásně se v ordinac "vyřádily" . No co,  je krásné, že se zubaře nebojí.zubni


A pak jsme jeli k naší druhé kamarádce v PB k tetě Gábině na oběd. Teta je příbuzná s naší mudrou a hezky se o nás obě holky starají. Jen jsem si vzpomněla, až v autě, že jsem u tety Gábiny vůbec nevyndala foťák. A to tam teta měla v akvárku takového krásného Haboka (žraloka) podle naší Rozinky.

Stromky 108./P365

27. dubna 2010 v 17:21 Projekt 365
     Mareček má dneska svátek a ještě mininarozeniny je mu ( a samozřejmě jeho dvojčeti, nesmíme na Hodinku zapomenout ) přesně 2,5 roku. Krásně se mu to sešlo.

Jméno MAREK znamená bojovník; válečnický, bojovný (od lat. boha války Marta) a je to jméno původem latinské.


Doma od nás dostal další koleje a mašinky. Tak mu to tatínek zapojil a vyhráli si kluci oba.


A odpoledne jsme konečně - přesně po týdnu - jsme s Radkem na zahradě  vysázeli nové stromky. Máme dě nové jabloně, jednu hrušku a jedn třešeň. Ještě si chceme koupit vlašský ořech, ale zatím neměli.

Jeden stromek před vozíkem, druhý za:
stromkystromky

Oslava 107./P365

27. dubna 2010 v 17:08 Projekt 365
     Zítra má Mareček svátek a tak mu dneska přišla popřát teta  HANA  jak s oblibou říká naše Rozárka


tetastrejda Pepa - veliký oblíbenec našeho Marečka


strejda


a Karolínka s Pepíčkem. Děti (kromě dvojčat) byly skoro celé odpoledne až do večera venku, až jsem zjistila, že nemám jejich fotky. Mareček stále beroucí antibiotika byl doma a Rozárka byla solidární s tím. Tak aspoň na sebe s Kájou a spol. ťukali přes  okna.


oslava


Mareček si užil dárečky, Rozárka si užila chování, starší děti se vydováděly krásně venku, a ještě když gratulanti šli domů, tak si užili dobrodružství, protože šli v noci potmě asi kilometr domů.

Bitka 106./P365

27. dubna 2010 v 16:57 Projekt 365
     Dopoledne jsem vařila oběd a dvojčata si museli hrát sami. Na což jsou i zvyklý. Ale pořád se mi batolili pod nohama a chtěli vařit taky. Tak jsem jim každému dala dvě vařečky. Což se jim i mě jevilo jako docela dobrý nápad. Seděli v kuchyni na zemi a mlátili vařečkama o sebe a zpívali do toho. Dobrý nápad to byl ale jen do té doby, než Majo z ničeho nic vstal, napřáhl se a tou vařekou jednu Roze plácnul hned vedle oka.


RoziMareček se po mém domlouvání tvářil dostatečně smutně


MajoKdyž jsem plačánka Rozánka uklidnila, tak se Majo se musel jít omluvit, říct promiň a dát Rozince pusinku, s tím on problém nemá, běda, když se má omlouvat Rozinka. Ta se šprajcne a nejde.


Omluva:


dva


Pusinka, ale vařečky si pro jistotu Majo drží v ruce, co kdyby bylo potřeba zase ségru vychovávat.


dva

Kytky 105./P365

22. dubna 2010 v 21:23 Projekt 365
     V úterý jak už jsem psala jsem koupila nějaké kytky. Odpoledne šel nejdřív ven Radek s holkama a pak jsme se vystřídali a šla jsem za nima ven já. Mareček musí být doma bere antibiotika  na to očíčko - Klacid - a i dr. i magistra nařizovali nechodit ven na sluníčko.  Takže je chudinka můj doma, což se mu samozřejmě nelíbí. Ale snad mu to pomůže. Takže když jsem se s Radkem vystřídala, konečně jsem se dostalo k tomu kytky zasázet.  Takže je hotovo, zatím jsou schované, protože ráno jsou ještě mrazíky, tak aby nepomrzly. Ale už brzy půjdou ven.


kytky

Přijati 104./P365

22. dubna 2010 v 21:17 Projekt 365
     Dneska přinesl Radek ze školky papíry o přijetí dvojčat do školky. Většina ostatních maminek by jásala, ale já jsem nějak v rozpacích. Jsou oba přijati od 1. září, to znamená, že ač do školky nepůjdou, tak budeme muset 2x platit školkovné. Oni by nastupovali nejdřív v listopadu, kdybych měla práci, do té původní nebudu moci nastoupit, protože jezdit do Prahy je na celý den. Když mít práci nenajdu, tak přece nezůstanu doma a děti nebudu posílat do školky. Fakt vůbec nevím co dělat, co bude a vůbec ...zápis

Nákup 103./P365

22. dubna 2010 v 21:12 Projekt 365
     Dneska odpoledne jsme jeli do Mnichovic, kde jsme měli objednané pletivo. Jeli jsme všichni, protože jsem se ještě chtěla stavit v Bauhausu pro nějaké truhlíky a květinky. Opět jsem ocenili, že máme velké sedmimístné auto. Jednu sedačku ve druhé řadě jsme vyndali, nacpali tam pletivo a Natálku jsme šoupli do třetí řady.


děti


Když jsme koupili pletivo, jeli jsme do Čestlic, kde jsme něco i v Bauhausu pokoupili, ale zase taková sláva, jak jsem si představovala to zase nebyla. A na závěr jsme museli navštívit KFC (my dospělí) a MC Donald děti.  Když jsme zaparkovali u KFC, tak šel Radek dovnitř a já zůstala s dětma v autě. Vedle zaparkovalo auto, tatínek taky uháněl do KFC  a nechal v autě psa a chlapečka tak o rok staršího než dvojky. Chlapeček byl takovej buřtík, kterej se nudil. Chvilku jedl nudle z nosu, pak lízal sklo na okně, pak si okusoval čepici. Nakonec našel dvě figurky a začal s nima machrovat na našeho Marečka, něco v tom smyslu, že on má a Majo ne. Pak začal vyplazovat na naše děti jazyk.


kluk


to bylo něco pro naše děti.  Nenechaly si nic líbit a vyplazovaly taky. A jelikož byly v přesile, tak to chlapečka za chvilku přestalo bavit. 
     Vím,  že je to nevýchovné, ale fakt jsem se pobavila.


děti

Řemeslník 102./P365

22. dubna 2010 v 20:55 Projekt 365
     Rozhodli jsme se, že uděláme nový plot. V jedné části zahrady už máme hotový, tenkrát to hodně spěchalo a teď je nutné dodělat zbytek, protože plot už se bortí a když na něj dvacetikilová Zara skočí, tak by nemusel dlouho vydržet. Proto jsme s Radkem vyměřili, kde budou sloupky a Mareček malý pomocníček pomáhal Radkovi zatloukat kolíky. Je to malej šikulka, hlavně aby mu to vydrželo.


kladívko

Zahradníci 101./P365

18. dubna 2010 v 23:24 Projekt 365
     Ač je neděle od slova nedělat a i Pán Bůh sedmý den odpočíval, tak to u nás dneska teda neplatilo.  Radek si půjčil manipulátor a už to jelo. Nejdřív přeházel kompost, takže máme spoustu krásné hlíny na kytičky.  Dětičky samozřejmě musely spolupracovat


MRN


Já jsem zatím prostříhala maliny. Přidala jsem novou hlínu k růžím a pohnojila je, aby byly krásné, přesázela jsem kytky co máme doma.


kytky


a když šli dvojky po obědě spát, tak jsme vytrhali jabloň, tři keře rybízů a meruzalku, protože už byly staré a málo plodily. Tenhle týden bysme měli jet koupit nějaké nové stromky a keříky.Manželé 100./P365

18. dubna 2010 v 23:17 Projekt 365
     Když občas sleduju naše dvojčata, tak mám pocit, že se koukám na manžele, nejspíš tak po dvaceti letech manželství.  Rozárka vyleze nahoru do patra, stoupne si na schody a ječí jak pavlačová drbna, aby brácha šel a diriguje ho a z něj se hezky stane klasický podpantofláč.
     Dneska jsem jim připravila na stůl večeři, dvojky se přihnali jako první, uviděli olivy a vrhli se na ně. Mareček vyhrál, zmocnil se vidličky a už to jelo.Napíchneme ...

manželé

moc to nejde, použiju ruku

manželé


to by bylo abych to nenapíchnul

manželé


dávej

manželé


ham

manželé


co si to dovoluješ jíst taky ty, chci jáááá

manželé

Zahradní 99./P365

18. dubna 2010 v 23:09 Projekt 365
     Dneska jen rychlovka pár snímků ze zahrady. Celý den jsem prala, myla okna, převlékala povlečení, prostě nestíhala.Rozinka, hlavně abych se moc neunavila, raději posedím
RoziNatynka je jako opička, pořád někde visí, nejlépe hlavou dolu už od mala


NatyMareček tomu je to taky jedno, kde je, ale krásně u toho křičí, že se bojí


Majo

Parádnice 97./P365

14. dubna 2010 v 23:06 Projekt 365
     Hodinka. Jedno slovo, které když se řekne v naší rodině, tak každý ví  o co, nebo o koho běží . Hodinka si říká naše Rozinka. Ještě to neumí pořádně vyslovit, ale to přece neva. Hodinka je od mala co začala rozum brát veliká parádnice. Navěsí na sebe cokoliv a odmítá sundat. Jakmile vidí, že se někdo voní, tak musí taky. Na ručičkách stabilně nosí tři náramky a běda, kdybych jí je chtěla sundat. Jakmile má řetízek, tak se každému chlubí. Po Natálce chytla úchylku na spodní kalhotky a každé návštěvě, která k nám přijde kalhotky ukazuje.  Poslední dobou vyžaduje, abych jí z vlásků česala "kikinku". Což o to, já bych i česala, ale taky bych musela mít z čeho. Naše Hodinka je prostě náš plešounek, a teď i když už jí vlásky trošku vyrostly, tak má stejně takové chmýříčko jako miminka. Takže po učesání vypadá takhle:


Rozinkaale je o sobě přesvědčená, jak jí to sluší a hned každého upozorňuje, že Hodinka má kikinku od maminky  a očekává slova chvály. Nevím, ale snad se dělání culíčků nedočkám. Když byla Natálka ve veku Hodinky, tak už měla vlásků mnohem víc.


Nanynka


Výsledky 96./P365

14. dubna 2010 v 22:47 Projekt 365
     Tak jsem dneska měla volat na oční, kvůli Marečkovým výsledkům. Paní doktorka mě vůbec, ale vůbec nepotěšila  Na výtěru zjistili, že má v očíčku jak Pneumokoka, tak i hemofila. Ještě týden máme kapat kapky, které nám napsala minulý týden, když se to nezlepší, jako, že pravděpodobnost je minimální, tak se mám příští týden stavit pro zprávu, kterou donesu pediatričce a bude nutné přeléčit Marečka komplexními antibiotiky. Zároveň s výtěrem uděli i testy na citlivost antibiotik, tak snad nám zaberou. Jina jsem s dr. řešila co dál, když by atb nezabraly a říkala, že by se musel udělat proplach, jako se dělá miminkům, ale jelikož už je Marča velký, tak by mu to museli dělat podkrátkodobou narkózou v  Motole.  Tak jsem z toho div živa a doufám, že antibiotika zaberou a bude mít pokoj.


MarečekMarečekMarečekMareček

Malíři 95./P365

14. dubna 2010 v 22:21 Projekt 365
     Děti mám doma všechny, to už jsem psala, venku je pořád hnusně, to jsem vlastně psala taky. Natálka už je doma třetí týden, ven se skoro nedá jít a už mi z toho docela hrabe. Doma jsou pořád všude rozházené hračky, všechno rozhrabané. Už mě chvilkama nenapadá, co s dětma dělat. Dneska jsem potřebovala vařit a o dvojčata se starala Natálka a rozhodla, že se bude malovat. Oni se kupodivu oba chytili, se řevem papíp papít si nechali přinést papír, pastelky  a možná půl hodiny, za stálých komentářů Natálky co mají a nemají dělat, jim to vydrželo. Holky drží tužku tvrdošíjně v pravé ruce, s Natálkou už se nedá nic dělat, uvidíme, jak to dopadne s Rozárkou. Mareček se zatím "tváří pravicově".


malování

Narcisky 94./P365

11. dubna 2010 v 22:34 Projekt 365
     I když je 11. dubna, to znamená už skoro měsíc jaro, tak venku je hnusně, každou chvilku prší, padaly kroupy, chvilku mi to přišlo i jako déšť se sněhem. Nějak se té zimě nechce vůbec ustoupit. Rozárka rýmuje, Marečkovi pořád slzí očíčko a Natálka ještě není naprosto v pořádku, tak jí ještě nechám doma. Takže jsme dneska ani venku nebyli, protože i foukalo, tak nechci, aby to co ještě nemají chytili.  Doma to pořád vypadá, jak když bouchnul granát, ale co se dá dělat. Prostě takový šedavý den. Ale odpoledne mi Radek přinesl  ze zahrady pár narcisků do vázy. A hned šeď ustoupila a voní to tu jarně. Narcisky miluju, jsou pro mě symbol jara a  vždycky jsou už na velikonoce, ale letos po té dlouhé zimě to nestihli.


narcis

Windowart II 93 ./P365

11. dubna 2010 v 22:28 Projekt 365
     Tak jsem se k tomu včera samozřejmě nedostala, ale dneska je venku hnusně a poprchává, tak sedíme doma. Radek se ujal funkce kuchaře a vařil oběd, dělal kuře se zeleninou a rýži a já se mohla věnovat "umění". Mám  namatláno, teď se jen bojím, aby až to zaschne,  to šlo odloupnout.  Ale snad se zadaří. Nevypadá to dokonale, vím, ale  snad postupem času se zdokonalím. Zatím mě to baví, tak mi to snad vydrží.Rozálčín Pú už zasychá


pů


Marečkův traktor ještě úplně mokrý

traktor

Procházková 92./P365

11. dubna 2010 v 22:15 Projekt 365
     Dneska fotil Radek. Byl se s dětma a pejskovýma na procházce a dostal za úkol fotit. Tak tu máme úlovek všechny tři děti:

děti


a Marečka jak se snaží zkrotit Zaru


Majoale ve finále krotí Zara Marečka


Majo

Windowart 91./P365

11. dubna 2010 v 22:07 Projekt 365
     Naše Natálka vyhrála v tombole na karnevale barvy na sklo. Skoro dva měsíce už tu leží a pořád jsem si říkala, že to musím zkusit. Konečně jsem se k tomu dokopala. Chápu, že je to disciplína, kterou zvládají i děti, ale prostě jsem to musela zkusit. Tak jsem k tomu dneska konečně dokopala. Stáhla jsem si z netu dva obrázky, zatím pro Rozárku a Marečka, že to zkusím (oni jsou menší kritici) a pak bych udělala i pro Natálku.  Zatím mám jen obrysy. A uvidíme zítra, jak to půjde.


půtraktor

Záškodnice 90./P365

7. dubna 2010 v 22:32 Projekt 365
     Dneska jsem vyšla ven a jen zděšeně sledovala co všechno ta naše záškodnice zase vyvedla. Chápu je to štěně, ještě jí nejsou ani čtyři měsíce, ale všeho moc škodí, potvora jedna. Tuhle jsem psala, jak mi okusovala vajíčka z vrbek, rozkousala dětem bábovky, no prostě pořád něco. Tuhle jsem sem s velkou pýchou dávala Dastyho hrobek, jak už to vypadá hezky. Tak pro změnu dneska  aktuální foto:


hrobek


ale abych na Zarinku nebyla zlá, díry sice vyhrabala ona, ale obrázek sundal Mareček, zlatíčko jedno moje.


Okousala mi moje první milované crocsy během jedné vteřiny, na to jsem hodně háklivá megera jedna:

crocsa Rozinka se dneska rozčilovala, že má pokousané hrabky a lopatku:


nářadí


Jestli to takhle půjde dál, tak nám za chvilku venku nezbyde nic.