Březen 2010

Hřbitovní 83./P365

31. března 2010 v 23:52 Projekt 365
     Doma všechny tři děti a dneska od rána pršelo a pršelo a pršelo. Skoro nebylo zataženo, ale lilo pořád. Takže děti se doma rvaly, dohadovaly, nevýchovně koukaly na pohádky v televizi. No Sicílie hadr.  Ovšem odpoledne se sluníčko přece jen vyklubalo, přestalo pršet, tak jsem děti naložila, pak naložila v práci Radka a jeli jsme na tři různé hřbitovy upravit hroby, protože  o víkendu už budou velikonoce, tak ať to alespoň trošku vypadá. I když ... Ale to je na dlouhé psaní a dost soukromé. Takže aspoň jedna anonymní fotka z jednoho anonymního hřbitova.


hřbitov

Stonavá 82./P365

31. března 2010 v 23:45 Projekt 365
     Tak dneska jsem dvojčatům už nekapala do očí, ani jednomu, zdá se, že už zánět spojivek ustoupil, takže můžeme chodit ven. Ale máme zase doma Natálku, už byla nastydlá o víkendu, ale ještě moc chtěla jet na výlet, tak jsem jí pustila a ode dneška jsem si jí nechala doma. Ve školce jsou stejně čtvrtek a pátek prázdniny, takže ani o nic nepřijde.  Má kašel tak polyká sirup Mucosolvan a rýmu, tak stříkáme Olynth. Teplotu měla rovných 37, tak jsem jí, protože bylo fakt krásně vzala na hodinu ven na zahradu s tím, že bude v klidu a nebude lítat.Líp se řekne, hůř udělá.  Když ona jí ta Zara chce sežrat.
A to Natálka není žádný drobek má 128 cm.


Natálka


Vzorná maminka Natálka


NatyVzorná maminka Rozárka


RozárkaA nevzorný tatínek Mareček. Naproti naší nové sousedce bagr rejpal parcelu, a to Marečka zajímalo ze všeho nejvíc.


Marečekbagr

Výletnice 81./P365

31. března 2010 v 23:34 Projekt 365
     Natálka dneska podnikla  se školkou výlet do Perníkové chaloupky. Měli se vrátit mezi 14. -15.  hodinou, když ještě v 16. hodin nebyli zpátky, tak už jsem byla docela hysterická, ale nakonec přijeli v pořádku. Zdrželi se, protože s sebou měli pana řidiče, který bloudil.
     Přijela nadšená. Moc se jí tam líbilo, nejvíc ze všeho se jí líbilo, když jeli do pekla po skluzavce.  Byla důležitá, jak to všechno sama zvládla a vyprávěla dvojčatům jak oni by to nedali .


Nějaká propagace:

z výletu


a co jiného si mohla naše Natálka veliká milovnice koní koupit na památku, než perníkového koníka.


koník

Kuličky alá Ikea

28. března 2010 v 23:20 Recepty
Dnešní oběd byl opět inspirován na Baby café. Je to naše hodně oblíbené jídlo a vařila jsem ho už poněkolikáté. Dneska s americkými bramborami.1 kg mletého masa
2 malé cibule
sůl, pepř
4 lžičky solamylu
2 žloutky
2 hrsti strouhanky
300 ml smetany (dávám 10%)
7 menších vařených brambor

V mixéru umixujeme všechny výše uvedené ingredience.
Vymažeme pekáček troškou oleje, uděláme kuličky a pečeme.
Peču horkovzduchem na 160 stupňů asi 3/4 hodiny.

Po upečení vyndám na misku. A do výpeku dám:

2 lžíce hořčice
4 lžičky solamylu
300ml vývaru
1/2 l smetany (opět dávám 10%)

Rozmíchám metlou, vložím kuličky a nechám v troubě prohřát.
Ikea kuličky

Nedělní 80./P365

28. března 2010 v 23:11 Projekt 365
     Dneska v noci změnili čas a já si přijdu jak malé dítě. Jsem od rána unavená, prospala bych celý den. Děti změnu čas vzaly naprosto bez problémů, zato mě to nějak nejde. Odpoledne jsem si šla s dětmi lehnout a usnula a když se vzbudily, tak jsem to byla já, kdo by ještě spal.  Venku bylo docela hnusně, chvilku svítilo sluníčko, chvilku padaly krupky, pak zase sluníčko, pak zase lilo. No prostě apríl je za dveřmi.
     Večer jsem balila Natálku, jedou zítra se školkou a školou do perníkové chaloupky v Rábech u Pardubic na nějaký velikonoční program. Tak snad bude zítra lepší počasí, aby jim to nepropršelo.


batoh

Destrukční 79./P365

28. března 2010 v 23:04 Projekt 365
     Velikonoce jsou už fakt za dveřmi , zbývá pouhý týden, tak jsme šly s Natálkou na naše dvě vrbky navěsit vajíčka. Už když jsme je tam věšely, tak největším pomocníkem se zdála být Zara. No byla, ale asi se jí vajíčka na vrbkách moc nepozdávaly, protože jen co jsme odešli domů už je zase začala sundávat dolů


vrbka

vrbka


Radek se jí pořád snaží vychovávat, tak vždycky vyběhl ven, plácnul jí, ona počkala až zajde domů a pokračovala. Výsledek, pokud jsme počítali dobře, je 5 zničených vajíček. Potvora jedna.

     A aby se to nepletlo, a nebylo té škody málo, tak jsem dneska napouštěla vodu do hrnce a najednou lup a upadla mi část vodovodní baterie. Samozřejmě o víkendu, kdy je všude zavřeno a jet 40 nebo kolik km do nejbližšího hobby marketu se nám nechtělo.  Baterii jsme měli asi tři roky a jako dneska si pamatuju, že jsem chtěla tu se sprchou a Radek s paní prodavačkou mi to v obchodě rozmlouvali, že se brzy zničí a nic nevydrží, no zato tahle teda vydržela.kohoutek
Motorizovaná jednotka 78./P365

28. března 2010 v 22:55 Projekt 365
     Jelikož dvojčata ještě stonají se zánětem spojivek, Rozinka ho dostala hned druhý den  (to je "výhoda" dvojčat, že  snad všechny nemoci začnou stonat maximálně do druhého dne), tak chodíme ven až navečer, když zapadne sluníčko, aby se jim očíčka hojily. A dneska někde nad vsí jezdil kakot (traktor) tak jsme se museli za výrazného pokřiku Marečka jít podívat.  A protože už je k tomu počasí, tak Natálka musela jet na kole, Mareček na odrážedle. Jen naše princeznička Rozinka šla za dámu s kočárkem, přece ona se nebude namáhat.


děti

Hrobek 77./P365

28. března 2010 v 22:47 Projekt 365
     Počasí se konečně umoudřilo, kopce sněhu odtály a Radek se konečně dopracoval k tomu, aby Dastymu na hrobek (jak říkala Natálka) přidělal fotku, kterou jsme mu dali udělat hned když zemřel.
   Zatím má hrobek zakrytý větvičkami, ale jen co bude ještě líp, tak mu tam nasejeme trávu. Ale už je to hezké asi teď, protože Zara už si tam byla lehnout. Asi ví, že za koho tu nastoupila jako "náhradnice".


Dasty


Mareček 76./P365

24. března 2010 v 15:51 Projekt 365
Už jsem tady nedávno psala, že děti jsou lehce na hromadě. Mareček, že má nějaký zánět v očíčku. Kapala jsem mu Opthalmoseptonex, ale očíčko se nezlopšovalo, spíš zhoršovalo, tak jsem ho včera objednala na oční.
Natálka byla ve školce, Rozárku přijel domů ohlídat Radek a já jsem jela s Marečkem k paní doktorce. První problém nastal, když dvojčata zjistili, že je rozdělíme. Rozárka fňukala Radkovi v náručí a křičela Brákoka a Mareček fňukal mě v autě a volal Hodinka. Každou chvíli se řežou a dohadujou, ale snad se fakt mají rádi.
Druhý problém byl, když byla čekárna skoro plná lidí. To už ani nechtěl jít po svých, jen se chovat. Naštěstí jsme byli objednaní, tak jsme za chvilku přišli na řadu. Sestřička byla moc milá, dávala Marečkovi obrázek, on jí tvrdil, že žádnej nechce, že si pro něj nepůjde. Až když mu dala i jeden pro Rozárku, tak se Mareček rozhoupal a za ruku jsme tam došli. Ale moc se mu nechtělo.
Třetí problém nastal, když se paní dr. rozhodla, že mu koukne do očí. Ječel, kopal, kroutil se, plakal no zábava. Přesto paní dr. zjistila, že má zánět spojivek. Napsala nám atb. kapičky a šli jsme. Řekla mi, že pravděpodobnost, že se to přenese na holky, je velmi velmi vysoká a že máme hlídat, jestli k rýmě nebude mít teploty a problémy s oušky, že je teď hrozně moc zlatého streptokokaTak jen doufám, že se tomuhle vyhneme.
Takže kapeme, Mareček nesmí na sluníčko, takže jsme doma a čekáme až zapadne, aby mohli ven oba. Sluneční brejličky chvilku na očích vydrží, ale dlouho ne. Rozárka si je solidárně nandala taky a sundavat si je odmítá.
cedule
a tady jedna veselejší, když už jsme šli z lékárny, kde dostal lízátko a posadila jsem ho do auta, tak byl vysmátej
Majo

Nová hra 75./P365

24. března 2010 v 15:36 Projekt 365
Tak snad mi už po menším výpadku bude fungovat notebook. Nějak se mu něchtělo fungovat. Vůbec mi nespolupracoval s blogem, nejdřív nefungovala videa, pak nešly vložit fotky, pak nefungovala lišta. Tak včera strávil den v servisu a už snad bude všechno tak jak má.
Tak ze včerejška jen jedna fotka. V loni na podzim mám před barákem udělali novou kanalizaci a k veliké radosti mých dvou mladších dětí jsou na tom kousku silnice 3 kanály. Velmi oblíbená věc našich dvojčat. Jakmile jdeme na procházku, tak se zastaví a hážou kamínky o stošest. Možná by se to nemělo, ale když jim se to tak líbí.
hraní

Rozárka 74./P365

22. března 2010 v 22:34 Projekt 365
V neděli večer se děti honily kolem konferenčního stolku a i když jsme na ně pořád s Radkem "hejkali", ať nelítají, že se něco stane a tak podobně, tak si samozřejmě nedaly říct. No a klasicky se stalo. Rozárka spadla pusinkou na stolek a překousla si jazyk. Chudinka malá plakala, bolestí, teklo jí z toho hrozně moc krve. No proplakala skoro celý večer, to samé v noci, vždycky tak čtvrt hodinu brečela a nebyla k utišení :-( Nic nejedla ani si nedala sunar. Ráno snědla malinko suchého rohlíku, víc nechtěla, k obědu nic, odpoledne jen trošku Bobíka a od té doby zase nic. A už chudinka zase 3x plakala v postýlce. Tak jsem zvědavá, jak dlouho se jí to bude hojit.
Rozárka

Duha

22. března 2010 v 22:29 Různé
V neděli odpoledne pršelo, zasvítilo sluníčko a hned byly na obloze první dvě letošní duhy.
duha

Svátek 73./P365

22. března 2010 v 22:26 Projekt 365
Tak už je tady jaro i podle kalendáře. A to znamená, že svátek má RADEK. Takže my z těch oslav tenhle týden nevyjdeme:-) Dopoledne jsme popřáli Radkovi my, od dětí dostal bílé čokolády, od každého jinou, protože ty fakt miluje. (nevím co na nich vidí :-) ) A ode mě dostal lístky na muzikál Baron prášil. Chtěl ho moc vidět, tak se mu to podaří. Pravda, nebude to hned, protože slušné , lístky jsou už delší dobu vyprodány, ale do prázdnin to bude. A odpoledne přijeli přát naši, takže má zase na rok vybráno.
svátek
svátek
svátek
lístek

Oslava 72./P365

22. března 2010 v 22:18 Projekt 365
Na sobotní odpoledne jsme byli pozvaní na oslavu. Slavili se dva svátky a jedny narozeniny. Svátek měli Pepové a narozeniny Karolínka. Jen na tetu se nějak nedostalo. Oslava byla jak se patří, takže jsme si to užili, najedli se, napili, pobavili se, no prostě to nemělo chybu. No vlastně jedna malinká by se našla. Tetu napadlo koupit dětem frkačky. Samozřejmě, že děti byly nadšené, dospělí už méně :-) Ale to byla fakt jen malinká chybička:-))
Jo teta povídala, že nám zbytek frkaček dá domů a zapomněla na to, tak pššššt ať to neslyší a nevzpomene si na to :-))
oslava
oslavaoslava

Jaro 71./P365

20. března 2010 v 15:23 Projekt 365
Jaro je tady . Venku bylo přes den kolem 15 stupňů. Sluníčko svítilo. No nádhera. Snad už to tak vydrží. Tak jsem se, když Radek přijel a vzal si děti ven, pustila do mytí oknen. Umyla jsem všechny, takže 9 kusů. Ani nezačalo pršel , jako obvykle. To je docela pravidelné, zrovna tak jako, když jdu ke kadeřnici. Takže jsem umyla okna, vyprala záclony, okna vyzdobila velikonočními obrázky. A když přišla Rozinka povídala "maminka hečký", takže to asi hečký bude.
okno

Natálčiny výtvory

20. března 2010 v 15:18 Děti
Když jsme byli ve školce u zápisu, ukazovala mi Natálka všechny výkresy, které má na nástěnce, nebo na "rybích" sítích. Musela jsem je všechny nafotit. Běda, když jsem na jeden zapomněla
1
2
3
4
5tohle není práce jen Natálky, ale ještě dvou holčiček

6

Zápis II 70./P365

20. března 2010 v 15:09 Projekt 365
Tak dneska odpoledne jsme šli k dalšímu zápisu. Tenktokrát s dvojčaty do školky. Jsem domluvená s paní ředitelkou, že to děláme jen tak pro formu, kdybych náhodou po skončení mateřské sehnala práci, s čímž bohužel moc nepočítám . Ale co kdyby náhodou někde chtěli matku na půl úvazku, se 3 dětmi bez hlídání, s ekonomickou školou a po více než 7 letech doma .
Dvojkám se ve školce moc líbilo, byli jsme tam přes hodinu. Natálka byla důležitá ségra, všechno jim ukázala, měla potřebu na ně machrovat, že ona to zná, oni ne . Ani jeden z nich neměl problém s komunikací s pí učitelkami. Vlastně ani s dětmi. Když Marečkovi vzal Matýsek Č. autíčko nerozpakoval se, vyškubl mu ho z ručičky a praštil ho s ním do hlavy . Ale jinak v pohodě. Zapsali jsme se, pohráli si, dostali lízátko a šli jsme domů.
školka
školka

Rituály 69./P365

20. března 2010 v 15:03 Projekt 365
Všechny tři mé děti mají rády rituály. Od malinka. Takže je od malinka dodržujeme. Před spaním mléko, pak tatínek zahraje na kytaru, maminka přečte .... Ráno když jsem doma jen s dětma, tak vypravím Natálku do školky a jdu si k nim ještě chvilku lehnout. Jsou na to zvyklé a ještě spí, když ví, že tam jsem .Většinou tak do půl deváté. Pak já vstanu, umyju se, obléknu, nandám čočky atd.... a pak jdu k dětem obléct je.
Takže dvojčata mají tak 5-10 minut, nevím nestopuji to k volnému působení v ložnici a pokojíčku. Většinou vytahají hračky, takže není problém. Ovšem dneska se Mareček rozhodl, že když mám u postele své dva oblíbené časopisy - Překvapení a Instinkt - že si taky něco přečtou. Než jsem přišla byla okolo postele rozsypaná hromada papírků, že které už bohužel nikdo nic nepřečte. Měla jsem tam 3 Překvapení a 5 Instinktů. No, já si aspoň něco z toho přečetla, ale mamka, které časopisy vozím má smůlu.
Tohle už je uklizená a roztříděná verze.
Vlevo Institnkt, vpravo Překvapení.
časopisy

Choroby :-( 68./P365

17. března 2010 v 0:15 Projekt 365
Dneska se choroby a zdravotní problémy rozhodly, že navštíví naši rodinu. Mareček už má trošku rýmu od včerejška a dneska se mu k tomu přidal nějaký zánět v očíčku. Rozinka ráno vstala a začala plakat, že jí bolí bříško. Včera nekakala, tak jsem to přikládala tomu. Za chvilku už neplakala, ale řvala chudinka malá a jen se kroutila a křičela bolí, maminko bolí. Tak jsem po poradě s mamkou zkoušela všechny možné i nemožné rady, jako čípek, mýdlo, teploměr do zadečka, bříško jsem jí mazala olivovým olejem a pila džus a po hodině šíleného pláče se zadařilo, pravda chtěla plínku, ale zadařilo se. Tak se jí ulevilo, snědla dva smetanové jogurty a rozhodla se, že už nechce plínku, ale chce kalhotky. No za 10 minut se zadařilo znovu, samo do kalhotek, tak jsem jí komplet převlékla a za dalších asi 10 minut opět a opět do kalhotek. Ale v tu chvíli mi to bylo jedno a kdyby mi to udělala na hlavu, tak by mi to nevadilo. Tím se jí ulevilo a řádila celý den.
Natálka přišla ze školky a je vidět, že na ní asi taky něco leze. Povídala paní učitelka Jahoda, že celé odpoledne spala, což se snad ještě nestalo, co do školky chodí. Tak uvidíme, co z toho bude. Ona se moc těší, na čtvrtek, že dvojky půjdou k zápisu do školky a že jim všechno ve školce ukáže, jak to chodí a teď by tam nebyla, to by jí bylo moc líto.
A zlatý hřeb dne na konec. Radeček má rymičku a nejhorší je, že prej je dvoudírková. Tváří se, že do rána budu vdova, tak snad chudinka moje malá přežije. Taková tragédie.
Odpoledne jsem vezla tchýni na vlak, pak jsem jela nakoupit a když jsem přijela už vypadali všichni zdravě, jen Radek se tvářil...

děti

Majo

Rozi

A padá 67./P365

17. března 2010 v 0:01 Projekt 365
Je 15. března. V noci na dnešek byla šílená bouřka. Hromy a blesky jako v létě jen s tím rozdílem, že padal sníh a později kroupy. A nikdo, kromě mě to neslyšel. Radek, děti i tchýně, která u nás je na naávštěvě spali jako zabití a když jsem jim tvrdila, že byla bouřka, měli ze mě srandu. Až večerní televizní noviny jim to objasnily. Letos se prostě ta zima rozhodla, že neodejde. Jedna méně zdařilá fotka, je už před půlnocí na úterek a zase padá.
sníh