Dasty 18./P365

26. ledna 2010 v 18:05 |  Projekt 365
Dneska je to přesně 9 let, co jsme si Dastyho přivezli z útulku v Praze. Jeli jsme se tam jen tak nezávazně kouknout s Radkovým bratrancem Michalem. Chvilku jsme tam okukovali pejsky a najednou Michal povídá to je on. A byl to ON. Já sice byla nejdřív lehce proti, jakože to doma přes víkend rozmyslíme a uvidíme, ale Michal s Radkem do mě hučeli, že ho tam přece nenechám a nepojedu domů, že by mu to bylo líto, stejskalo by se mu a tak dále, tak jsme si ho vzali.
Doma z toho bylo pozdvižení (tehdy s náma ještě bydlel Radkův děda), ale nakonec si to sedlo. Dasty byl pejsek moc hodný, vůbec nebyl hlídací, zato byl vítací, na každou návštěvu s rozeběhem a radostí skočil. Naopak na ně štěkal, když odjížděli, protože to ho teprve pořádně naštvalo.
Jednou se popral se sousedovic vlčákem, kterému lehce prokousl hlavu. No prostě se kluci neměli rádi. Co byla jeho specialita, tak občas utíkal přes plot projít se po vsi, nebo kousal sousedům dřevěný plot, co se jen Radek nadělal pro sousedy planěk .
Ale byl to miláček, než se nám narodila Natálka tak nám suploval i děti. Prostě naše zlatíčko. Vloni od jara bylo vidět jak stárne. Taky už mu bylo přes 10 let, ale bylo to vidět. 3. listopadu 09 ho Radek odvezl na kliniku Karakal do Tábora, kde ho operovali, pro torsi žaludku. Operace dopadla dobře, Dasty se zotavoval, ale byl stále unavený. A v pátek 6. listopadu, když s ním šli na procházku se rozeběhl, padnul a zemřel.
Radek pro něj dojel, přivezli jsme si ho domů a máme ho na zahradě. Jen co bude jaro, tak mu hrobeček upravíme ať to vypadá dobře. Pořád řešíme nového pejska, ale žádný mi nepřijde tak dobrý, jako ON.

Naskenovala jsem dvě starší fotky.
A to je dnešní fotka, Dastyho hrobeček na zahradě. Není bohužel nic vidět, až zjara.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gandelion Gandelion | Web | 26. ledna 2010 v 22:10 | Reagovat

Žádný pejsek nebude jako Dasty! Ten byl jedinečnej! Ale neboj, jednou najdeš pejska, o kterým si taky řekneš, že to je ON, mazlík a parťák pro děti a pro Cherrynku. A zase bude Radek dělat sousedům nový plaňky... A zase bude dobře.
Možná jen teď ještě není ta správná doba na novýho pejska...
:-*

2 Martina Martina | 27. ledna 2010 v 21:35 | Reagovat

asi máš pravdu, snad až bude jaro a svítit sluníčko, tak nastane ten správný čas. Ale stejně ... :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama