Leden 2010

Uklízecí 24./P365

31. ledna 2010 v 19:33 Projekt 365
Tenhle víkend jsem pojala víceméně jako uklízecí, protože u nás, nevím jak je to možné je pořád hroznej "bordel". Dvojčata vytahají na co přijdou, když jedí je pod nima a vlastně i pod Natálkou nastláno jako ve chvlívku. Tak jsem už včera naleštila všechny skla a zrcadla. Vydrželo to celých 15 minut, než Mareček šel a zase to hezky ručičkama utlapal. Když jse večer vyluxovala a vytřela tak to kupodivu vydrželo mnohem dýl a to až do snídaně, ale jen z toho důvodu, že děti už spaly. Je to takový nekonečný příběh. Pračka i sušička jely celý víkend a jedou ještě teď. Dneska jsem převlékla povlečení a konečně jsem Natálce povlékla její nové, co dostala od Ježíška.


Pravda dvojčata dostali taky, Mareček Cars a Rozinka Princess, ale bohužel ještě nemají koupené velké postele, takže mají zatím smůlu.
Když jsme šli odpoledne ven na prochajdu potkali jsme tetu se strejdou, Kájkou a Pepíčkem. Tak jsme se na hodinku zasekli a popovídali.

Tanečníci 23./P365

31. ledna 2010 v 19:26 Projekt 365
Dopoledne vzal Radek děti ven, abych mohla uvařit oběd. Tak jsem využila příležitosti, dala mu s sebou foťák, ať nafotí něco do projektu dneska on. Snažil se a přinesli domů spoustu fotek jak dětí.
Rozinka se samo zase moc neúčastnila.


Tak nafotil i nějakou přírodu:
a nemůžu sem nedat náš stále ještě ozdobený venkovní vánoční stromeček. A jak to tak vypadá, tak ozdobený bude ještě dost dlouho
Když pak přišli domů a najedli se, tak se všichni pravdědopodně zbláznili a rozhodli se zatančit si na náš oblíbený hit skupiny Nightwork Dyktator underground.

a když skončili a dvojčata šli spát, tak do dopadlo takhle. Zasloužený odpočinech po hlídání dětí.Šťouchaná buchta

31. ledna 2010 v 18:58 Recepty
Těsto:

350 g polohrubé mouky
150 g moučkového cukru
1 prdopeč
120 g rozpuštěné hery
2 vejce
2 lžíce oleje
1/4 hrnku mléka
špetička soli


Ze všeho uděláme těsto, dáme na plech vyložený pečícím papírem. Po upečení necháme trochu vystydnout a druhou stranou vařečky uděláme do těsta dírky. Zalijeme polevou.

Poleva:

180 g hery
trošku rumu
100 g moučkového cukru
3 lžíce horké vody
čokoláda na vaření (nebo kakao)

všechno necháme pomalu rozpustit.

Vztekloun 22./P365

29. ledna 2010 v 23:42 Projekt 365
Už jsem tady jednou psala, že naše Rozárka je proti svým sourozencům JINÁ. Proti Natálce a Marečkovi není tak pohodová, je od narození hrozně vzteklá a ukřičená, jakmile není něco podle ní. Zase je pravda, že je mnohem mazlivější než oni, vydržela by se chovat celé dny. Dneska ale měla opravdu den D. Od rána se s Marečkem rvali o všechno možné. O Natálčiny crocsy, když vyhrál Mareček a Rozárka plakala, vyndala jsem Natynčiny druhé crocsy, ale to bylo špatně . Pak se poprali o mašinku Tomáš, potom o panenku, no prostě boje pořád o něco.
Než jem nandala večeři, připlavila jsem dětem džusíky v krabičce, vyjímečně, aby měli nějakou změnu. Když jsem jim řekla, že se pití rozdělá až k jídlu, tak Rozinku chytil vztek. A to tak, že hodně, odnesli jsme jí do chodby, kde vzteky kopala do všeho co jí přišlo pod nohu, až jí Radek dal na zadek.
Druhé kolo přišlo, když si u večeře pitíčko vypila a zjistila, že jí druhé nedám. Opět záchvat vzteku, kopání mlácení, jídlo už si nedala. Když se opět vyvztekala na chodbě, přišla pusinku nafouklou, sedla si pod stůl u kterého Natynka s Marečkem dojídali večeři a vydržela tam snad čtvrt hodiny s nafouklou papulkou sědět a tvářit se ublíženě.
Taková hezká holčička a takovej vztekloun. Kdyby mi jí nebylo líto tak jí fakt snad vezmu pod studenou sprchu, aby vychladla. Nevím co s ní budeme dělat

Dneska dětem dorazily bačkorky objednávané přes jednu paní z MMB. Natálka si vybrala větší, aby je měla parádnice do školy a pro dvojky to byla nutnost, protože ty co měli teď se jim pořád rozepínaly a vyzouvaly. Ač české, tak nekvalitní. Tyhle jsou polské, atestované a jsou super.Destruktoři 21./P365

28. ledna 2010 v 19:08 Projekt 365
Dneska jen krátce, mám opět zánět močových cest a trpím. Od toho se odvíjí dnešní fotky. Jelikož jsem nyní na WC jako doma, tak prostě chvilku chca nechca musím nechat dvojky samotné. Za normálních okolností ještě než dosednu, už stojí ve dveřích a perou se, který půjde blíž ke mě. Dneska dopoledne jsem si taktéž na chvilinku odskočila. Nevím jestli to byly dvě, tři, nebo čtyři minuty. Ovšem mělo mě varovat, že za mnou ani jedno z dvojčat nepřišlo. No nevarovalo. Když jsem přišla do kuchyně málem mě ranila mrtvice. Ve zdi díra docela velká na tu chvilinku co byli sami a zeď odřená něčím modrým . Když jsem se ptala, kdo to udělal, tak samozřejmě Rozinka křičela, že to udělal Brááá a Mareček křičel, že to udělala Hozííí. Kde je pravda netuším, i je to jedno. Ani nevím čím to udělali. Ale jsou šikovní.
Koblihy pečené v troubě

28. ledna 2010 v 19:02 Recepty
250 ml mléka
500 g hl. mouky
50 g másla
50 g cukru
droždí
špetička soli


Těsto udělala domácí pekárna. Pak jsem rozválela naznačila kolečka, nanesla vnitřky (marmeláda, nutela), překlopila, vykrojila skleničkou a dala na plech, vyložený pečícím papírem. Nechám ještě 30 minut dokynout. Peču horkovzduchem na 180 stupňů asi 15 minut. Po upečení potřu rozpuštěným máslem a pocukruju moučkovým cukrem.
Nelhali 20./P365

27. ledna 2010 v 22:18 Projekt 365
Tak meteorologové nelhali. Ráno, když jsem budila Natálku do školky bylo -25 stupňů. Až mi jí chudinky bylo líto, že musí do té zimy vylézl. Aspoň, že paní učitelky ve školce byly natolik soudné, že s nima nešly do té zimy na procházku. Vyfotila jsem i teploměr, pravda, až později, ale stejně zima byla i tak.


A jelikož venku bylo tak jak bylo tak jsem i já s dvojčaty hnila doma. A zatím co já jsem vařila dnešní oběd, tak dvojčata někde objevila krejčovský metr a super si s ním hrála. A co mě velmi mile překvapilo, ani se u toho nepoprali. Pravda, když odložili metr, servali se o Natálčiny boty, ale to už je jiná .

Závitky

27. ledna 2010 v 21:50 Recepty
Potřebujeme:

vepřové maso (kýtu, krkovici, co kdo rád)
vinnou klobásu
sůl, pepř, mletou papriku


Maso jsem naklepala, osolila (jen malinko) opepřila, vinnou klobásu jsem vymačkala ze střívka, dala trošku na naklepané maso, zabalila a naskládala jsem vedle sebe do pekáčku a posypala mletou paprikou, podlila troškou vody a dala péct do trouby.

Uvařila jsem v osolené vodě do měkka brambory, vodu slila, lehce prohnětla šlehačem a vmíchala misku domácího kyselého zelí.
Zapadlí vlastenci 19./P365

26. ledna 2010 v 18:44 Projekt 365
Opět nám připadl sníh. Chápu, že je leden, že je to normální, že v květnu by to bylo horší, ale budu upřímná už toho sněhu mám docela plný zuby. A to nás prý dneska v noci podle meteorologů čeká až -26 stupňů. Tak jsem na to zvědavá.

Radek byl dneska doma, vzal si den dovolené, to by bylo aby za den dovolené nevyléčil angínu. Natálku jsme taky nechali doma a před polednem jsme se šli na půl hodinky všichni chvilinku projít.

K nám do vsi vedou dvě cesty jedna, směrem na Benešov, ta je udržovaná a druhá směrem na Vlašim a ta je udržovaná jen z části. Jedna část je hodně úzká, do kopce a pod tím zatáčka a na to si asi hoši s traktorem netroufají. Tak to vyřešili. Prohrnují jen kousek téhle cesty, pak sjedou na louku, tam udělají cestu a za loukou se zase na cestu připojí. Taky řešení. Stejně tudy teď nikdo radši nejezdí.


Tohle je konec oficiální cesty a začátek inovované.

Tohle je cesta inovovaná, tzv. luční.Dasty 18./P365

26. ledna 2010 v 18:05 Projekt 365
Dneska je to přesně 9 let, co jsme si Dastyho přivezli z útulku v Praze. Jeli jsme se tam jen tak nezávazně kouknout s Radkovým bratrancem Michalem. Chvilku jsme tam okukovali pejsky a najednou Michal povídá to je on. A byl to ON. Já sice byla nejdřív lehce proti, jakože to doma přes víkend rozmyslíme a uvidíme, ale Michal s Radkem do mě hučeli, že ho tam přece nenechám a nepojedu domů, že by mu to bylo líto, stejskalo by se mu a tak dále, tak jsme si ho vzali.
Doma z toho bylo pozdvižení (tehdy s náma ještě bydlel Radkův děda), ale nakonec si to sedlo. Dasty byl pejsek moc hodný, vůbec nebyl hlídací, zato byl vítací, na každou návštěvu s rozeběhem a radostí skočil. Naopak na ně štěkal, když odjížděli, protože to ho teprve pořádně naštvalo.
Jednou se popral se sousedovic vlčákem, kterému lehce prokousl hlavu. No prostě se kluci neměli rádi. Co byla jeho specialita, tak občas utíkal přes plot projít se po vsi, nebo kousal sousedům dřevěný plot, co se jen Radek nadělal pro sousedy planěk .
Ale byl to miláček, než se nám narodila Natálka tak nám suploval i děti. Prostě naše zlatíčko. Vloni od jara bylo vidět jak stárne. Taky už mu bylo přes 10 let, ale bylo to vidět. 3. listopadu 09 ho Radek odvezl na kliniku Karakal do Tábora, kde ho operovali, pro torsi žaludku. Operace dopadla dobře, Dasty se zotavoval, ale byl stále unavený. A v pátek 6. listopadu, když s ním šli na procházku se rozeběhl, padnul a zemřel.
Radek pro něj dojel, přivezli jsme si ho domů a máme ho na zahradě. Jen co bude jaro, tak mu hrobeček upravíme ať to vypadá dobře. Pořád řešíme nového pejska, ale žádný mi nepřijde tak dobrý, jako ON.

Naskenovala jsem dvě starší fotky.
A to je dnešní fotka, Dastyho hrobeček na zahradě. Není bohužel nic vidět, až zjara.


Prasátka 17./P365

25. ledna 2010 v 17:09 Projekt 365
Původně jsme si zítra měli jet za Příbram pro pejska. Vlastně pro pejska pro roční fenku labradora, které se její majitelé rozhodli zbavit z obligátních rodinných důvodů. Takže jsme se nakonec domluvili, že se nám pejsek líbí, i když není jako náš bývalý miláček a že si ho teda vezmeme. Nakonec to nedopadlo, paní nám napsala, že si to manžel rozmyslel a že ona ho pořád přemlouvá aby fenku dali pryč, ale manžel nakonec nechce. Což je dobře, protože pejsek nemusí měnit domov, i když kdoví ... a mě se svým způsobem i ulevilo, přece jenom si nějak nedovedu představit, že tu bude jiný pejsek.

I když já vlastně přemýšlím proč si máme pořižovat do baráku další zvíře, když mám doma 3 prasátka. Což by mi mělo stačit. Takhle to u nás včera vypadalo, když naše tři spořádané děti dojedli popcorn.Palačinky

25. ledna 2010 v 16:58 Recepty
V neděli jsem se rozhodla nevyvařovat a udělala jsem k obědu jen palačinky.
Dlouho jsem zkoušela různé recepty až jsem zakotvila u tohohle. Bezvadně se dělá, hodně dobře se smaží. No je prostě nej, co jsem kdy zkusila.3 žloutky
13 dkg hladké mouky
3 lžičky cukru krystal
špetka soli
300 ml mléka

a teď ta zvláštnost VŠECHNO UMIXUJEME V MIXÉRU


Pak nechám nahřát pánev, do hrnečku si dám špetku oleje, vezmzu štěteček a jen pánvičku lehounce potřu, takže se smaží skoro na sucho. Plním marmeládou nebo skořicovým cukrem.Kluci to tak maj :-)) 16./P365

23. ledna 2010 v 21:57 Projekt 365
Ač jsem dneska chtěla původně psát o tom, jak už tady skoro týden máme a nemáme dělníky na udělání podbití na baráku a skoro nic není hotovo, že včera řekli, že nepřijdou a přišli, dneska řekli, že přijdou a poslali SMS, že ne .
Nebo o tom, že Radek byl dneska na pohotovosti a má angínu. A ač má "jen" angínu tak se od rána tváří, že je to mnohem mnohem horší a kdoví, jestli dožije zítřka . Tak mi to nějak fotka do projektu zkazila :-)

Od té doby co Mareček neplínkuje, jen na spaní, tak je jeho velikou oblibou se svlékat a chodit doma nejlépe nahý, v lepším případě v prádle. Kde to viděl netuším, Radek tak doma nechodí. Takže už malej dvouletej chlapeček chodí doma jako starej fotr v tílku a trenýrkách , na tílku je upatlanej od banánu v čokoládě, na nohy si vzal vložky do sněhulí Natynky, takže eros na druhou. Ovšem když se opřel o lednici, začal pózovat a vrazil si ručičku tam, kde jí má, byl eros na třetí. Ale Radek mi vysvětlil, že prostě kluci to tak maj, že my holky tomu nemůžeme rozumět. Něco na tom asi bude, protože tuhle jsem v televizi v podobné póze, s rukou taky TAM, viděla vedle prezidenta republiky stát Jyrku Paroubka.Kalendář 2010

23. ledna 2010 v 21:42 Děti
Končně jsem se dokopala k tomu, abych sem dala kalendář, který jsme dávali dělat nám a babičkám a dědům k vánocům.Banán v čokoládě

23. ledna 2010 v 21:38 Recepty
Dneska na mě děti vydyndaly banán v čokoládě.

Tak tedy pro 3 děti

2 banány
čokoláda na vaření
vanilkový cukr
trošku smetany
šlehačka


Banán rozkrojíme na půl dáme na talíř. Rozehřejeme trošku čokolády na vaření, pak k ní přidáme vanilkový cukr a trošku smetany. (Skoro na všechno používám smetanu na vaření, tady to ale chce 33%). Necháme spojit polejeme banán a necháme ztuhnout. Pak navrch ozdobíme šlehačkou ve spreji.Logopedie II. 15./P365

22. ledna 2010 v 18:26 Projekt 365
Opět jsme dneska s Natálkou navštívily paní učitelku na logopedii a opět jí velmi chválila. Opakovaly jsme R aŘ, máme se naučit další tři básničky. Problém je, že Natálka nemá dva spodní zuby, které jsou podle paní učitelky důležité při Ř. Další termín máme skoro za měsíc 19. února a pak povídala, že možná potom už nebudeme chodit vůbec. Tak uvidíme, jak se to bude pančelce příště pozdávat. Snad ano.Koupací 14./P365

22. ledna 2010 v 0:03 Projekt 365
Nedávno jsem na svém velmi oblíbeném B-C narazila na, pro mě velice zvláštní diskusi. Pojednává o tom, jak často se sprchujeme/koupeme. Se zájmem jsem se začetla a předpokládala, že to lidé mají nastaveno tak, že se koupají denně, někdy i častěji, což mi přijde v civilizovaném světě normální. Ovšem zarazilo mě, že některé uživatelky B-C píšou, že se koupou ob den, i méně často a ža je to v podstatě normální a některé u toho ještě polemizují o šetření vody a koloběhu vody v přírodě.
Ač se snažím chovat docela ekologicky (určitě by to mohlo být lepší, např. používám jednorázovky, peru v arielu ...) tak se prostě já i moje rodina budeme sprchovat, případně koupat každý den, ať si říká kdo chce co chce. Ale bez mytí prostě nebudeme.Nespravedlnost světa :-) 13./P365

20. ledna 2010 v 21:53 Projekt 365
Tak jsem tak dneska přemýšlela o nespravedlnosti světa.

Žena otěhotní a většinou jí je špatně, je podrážděná, plačtivá. Pak se jí udělá líp, aby se mohla připravit na to, že jí vyroste břicho, bude funět, nepohyblivá, nebude spát, zato bude pravidelně chodit na WC, tohle přejde jen z toho důvodu, aby mohla porodit, což nějak bez bolesti nejde. Pak se žena stará o miminko, kojí, v noci vstává, přebaluje, plynule přejde z režimu kolika do režimu zuby, prostě si to tak všechno tak užívá. Tatínek svým způsobem stojí opodál, většinou to sleduje, ale tak úplně v "tom nejede". A jak dítko začne rozumu brát a vidí, že ta mamina je s ním pořád, a všechny ty věci, které ONO potřebuje zařídí - nakrmí, napojí přebalí, tak maminu začne brát jako inventář v domácnosti a samozřejmost. A v tu chvíli se PÁN TVORSTVA stane PÁNEM BOHEM. Není doma, ale je se zjeví ve dveřích, kdy přijde z práce, tak dítko/dítka začnou výskat, jásat, tleskat a vymýšlet co by tak veselého s tatínkem vyvedli, když přece s tou matkou je taková nuda a vlastně jí vůbec nepotřebujou.

JJ je to tak nevděk světem vládne.


Hamounek 12./P365

19. ledna 2010 v 23:01 Projekt 365
Už jsem tady jako správně hrdá matka popisovala, jak s Marečkem slavíme úspěchy s nočníčkováním. Už se nám opravdu daří být bez plínky celý den, kromě spaní a všechno pochytáme. Taky už jsem se zmiňovala o tom, že za odměnu dostává bombom.
V praxi to vypadá tak, že Mareček hrábne do krabičky s medvídky, vezme si jich pár, rozloží si je na skříňku, aby všichni viděli (hlavně Rozárka) že on má a ona a my ostatní ne a vydrží si s nimi hrát i čtvrt hodiny a hlavně na nás machrovat, že má a hlavně, že nám nikomu nedá.
Dneska tady byli moji rodiče ani dědovi nedal. Hamounek jeden.

Rozinka opět nic a vrátili jsme se zpátky k plínkám, protože je schopná počurat patero prádlo za dvě hodiny.Těstovinový salát

19. ledna 2010 v 22:56 Recepty
Rychlý oběd dnešního dne


1 balení těstovin uvařených al dente
2 balení zeleniny (mrkev, květák, brokolice) uvařené v páře
3 kuřecí prsíčka - podušené na ramě cullinesse okořeněné kořením americké brambory

Vše smíchat dohromady a buď přidat lžíci majolky, nebo olivového oleje.